آموزش آشپزی با شف کاپل

در یک تعریف کلی و کامل، آموزش آشپزی با شف کاپل یک هنر جسورانه فناوری و مهارت خیلی زیاد برای درست کردن غذا، با استفاده از گرما یا بدون گرما و با هنر دست می‌باشد. برای مشاور حقوقی کلیک کنید.

آشپزی یا در متون قدیمی خوالیگری، عمل آماده‌کردن مواد غذایی برای مصرف غذا است.

این اصطلاح معمولاً به معنی محدودتری به کار می‌رود، که اِعمال گرما به غذا برای تغییر شیمیایی طعم، بافت، ظاهر، یا خواص غذایی آن است. وقتی انسان در هزاران سال پیش آتش را کشف کرد، آشپزی ویژگی فرهنگی بسیار رایجی شد. هر کشور به خصوص کشور ایران برای خود نوع خاصی از آشپزی را دارد که بسیار متنوع و گوناگون و دارای تغییراتی است.

مثلاً کشورهای آسیای میانه غذاها و طرز پختشان شبیه هم است همین‌طور کشورهای اروپایی و آمریکایی. برای آموزش آشپزی با شف کاپل به لینک مربوطه کلیک کنید. کانال شف کاپل.

آشپزی با شف کاپل را دنبال کنید.

آشپز به چه کسی گفته میشود؟

به شخصی که عمل آشپزی که در بالا در مورد آن صحبت کردیم را انجام می دهد، آشپز یا شف (شف کاپل) گفته میشود که در خانه ها معمولا مادران این کار را انجام میدهند.

اما در دنیا و به صورت تخصصی “آشپزی” یک شغل به حساب می آید که بسته به توانایی های فرد آشپز درآمدهای مختلفی میتوانند داشته باشند و بهترین آشپزان دنیا را مردان شامل میشوند.

شف کاپل یا chef couple را میتوانید از طریق این لینک بررسی کنید.

آشپز چه وظایفی دارد؟

آشپز یا شف غذاها و فینگر فودها را با کمک روش های مختلف آماده می کند. در آشپزخانه های بزرگ معمولا هر آشپز مسئول یک نوعی از غذاها مانند نان ها، کباب ها، سوپ ها و یا پلوها می باشد. وظایف اصلی آشپز و سرآشپز عبارتند از:

 • داشتن شناخت کافی و انتخاب مواد اولیه مناسب و تازه
 • تهیه و پخت انواع غذا مطابق با استانداردها
 • کشیدن غذا در ظروف مناسب همراه با تزئینات زیبا
 • نظارت بر کیفیت و میزان مواد اولیه
 • رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ایمنی و سلامت

سر آشپز به چه کسی گفته میشود؟

سرآشپز به فردی است که در یک رستوران یا آشپزخانه بزرگ مثل آشپزخانه‌های غذاخوریها، هتلها، کشتی‌ها، غذاخوری جاهای نظامی و غیره، به صورت حرفه‌ای آشپَزی می‌کند و سرپرستی آشپزهای دیگر را به عهده دارد. با chefcouple همراه باشید تا با جدیدترین فینگرفودها آشنا شوید. آموزش فینگرفود و آموزش آشپزی کردن را با شف کاپل بیاموزید.

شف کاپل بهترین مرجع آموزش آشپزی و آموزش فینگرفود مناسب برای مهمانی و مزه است که میتوانید یوتیوب شف کاپل را از لینک مربوطه پیدا کنید.

واحدهای اندازه‌گیری در آشپزی چیستند؟

در آشپزی، آشپزها برای اینکه بتوانند به درستی به پخت و پز بپردازند، از واحدها و حجم‌های ثابتی استفاده میکنند. از جمله این واحدها:

 1. پیمانه ها و قاشق ها
 2. واحد های حجم
 3. واحد های وزن
 4. روش های مختلف آشپزی و پخت و پز غذا

ممکن است پختن به یکی از روش‌های زیر باشد یا روش های دیگری باشد که در ادامه برایتان توضیح میدهیم.

 • پختن در تنور یا فر آشپزی یا ماکروفر
 • پختن در آب (آبپز کردن یا بخارپز کردن)
 • پختن با شعله مستقیم (اجاق گاز)، (باربیکیو) یا (زغال)
 • غیر مستقیم (هوا گرم)، در (شن یا نمک)
 • پختن در روغن (سرخ کردن)

تاریخ آشپزی ایرانی به چه زمانی برمیگردد؟

در تاریخ زمان باستان از فر و شکوه دربار پادشاهان ایران، که فرمانروای بخش بزرگی از جهان متمدن زمان خود بودند، سخن بسیار گفته شده، ولی از خورد و خوراک آن‌ها خبر بسیار مستندی به دست ما نرسیده است.

برای مشاهده جدیدترین یوتیوب فینگرفود به لینک مربوطه مراجعه کنید.

درباره تاریخ آشپزی ایران قدیمی‌ترین اشارات به افسانه‌هایی از زمان ضحاک آغاز شده است و البته قبل از آن در تاریخ افسانه‌ای هنر آشپزی را مربوط به دیو‌ها می‌دانستند. اما قدیمی‌ترین دست نوشته‌های بجا مانده درباره تاریخ آشپزی ایرانی در زمان ساسانیان می‌باشد. جهت مشاهده یوتیوب آشپزی به لینک مربوطه مراجعه کنید.

در زبان پهلوی و یا زبان های دیگری «خوالیگری» به معنای آشپزی یا آموزش هایی راجع به غذا آمده است که مهم‌ترین نثر بجا مانده درباره آشپزی ایرانی «رساله خسرو و ریدگ» می‌باشد. در این رساله که آن را مربوط به مناظره خسرو پرویز و یکی از درباریان می‌دانند (۵۹۱ تا ۶۲۸ قبل از میلاد مسیح) مناظره‌ای میان این دو تن درباره بهترین خوراک‌ها، نوشیدنی‌ها، بازی‌ها، عطرها، اسب‌ها و همچنین چوگان آورده شده است.

در این رساله درباره چند دسته از خوراک‌ها و نوع طبخ‌ها آن‌ها همانند: غذا‌های گوشتی گرم، غذا‌های گوشتی سرد، نوشیدنی‌ها، شیرینی‌ها و البته مربا‌ها مباحثی مطرح شده است. نکته جالب درباره تاریخ آشپزی ایران در این است که بسیاری از مکاتب آشپزی، دستورات و اصلاحات آشپزی عربی و کشور‌های فلات ایران از مکتب آشپزی ایران وام گرفته شده است.

برای مشاهده جدیدترین یوتیوب آموزش آشپزی به لینک مربوطه مراجعه کنید.

اگر آن چه را که کسانی مانند فردوسی و ثعالبی درباره خوراک ایرانیان نام می‌برند، نمونه‌هایی از غذای شاهان زمان باستان فرض کنیم، باید گفت در آشپزخانه این شاهان غذایی که امروز آشنا باشد کمتر به چشم می‌خورد.

گوشت شکار و مواد کم‌یاب و گران بها را طبعا باید انتظار داشت؛ به این ترتیب گذشته از سکبا و پالوده، از آشپزی ایرانی بویژه عناصر اصلی آن، خورش به معنای امروزی کلمه و برنج و نان اثری نمی‌بینیم. ولی مسلما توده مردم این سرزمین خورد و خوراک ساده‌ تر و ارزان‌ تر خود را داشته‌اند و سرچشمه اصلی آشپزی ایرانی را باید در همین جا جست و جو کرد. در دوره‌های بعد همین خورد و خوراک توده‌ای و روستایی است که به دربار خلفای عباسی و ایلخانیان مغول نفوذ می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین یوتیوب آشپزی سریع به لینک مربوطه مراجعه کنید.

نتیجه گیری کلی راجع به آشپزی

آشپز با به کاربردن راه های گوناگون آشپزی، غذاها را آماده می نماید. در آشپزخانه های بزرگ، بیشتر گروهی کار می کنند و یک سرآشپز بر کار آن ها نظارت می کند. سرآشپز تمامی کارهای آشپزخانه را مدیریت و کنترل می کند.

برای مشاهده جدیدترین یوتیوب امیر هاشمی به لینک مربوطه مراجعه کنید.

برای مشاهده جدیدترین یوتیوب آموزش فینگرفود به لینک مربوطه مراجعه کنید.

همچنین میتوانید جهت طراحی سایت با امیر هاشمی در ارتباط باشید.

برای مشاهده جدیدترین یوتیوب یاسمین رضایی به لینک مربوطه مراجعه کنید.

کانال آشپزی شف کاپل، انواع غذاها، فینگر فودها، دسرها، نوشیدنیها، سالادها و غیره را به شما آموزش میدهد.

کافیست که در یوتیوب، کانال شف کاپل (chef couple) را جستجو کنید تا ویدئوهای آموزش غذاها را به صورت کاملا رایگان ببینید.

آموزش های شف کاپل، بدون چهره بوده و شما فقط صدای غذها را میشنوید. مثل صدای خردکردن با چاقو یا صدای رنده کردن یا صدای خوردن و غیره.

توضیحات و دستورات آشپزی هریک از فیلم ها در پایین هر ویدئو مشخص شده است. هم در کانال شف کاپل در یوتیوب و هم در این سایت. ولی ویدئو های آموزش آشپزی را فقط میتوانید در یوتیوب ببینید و اگر قصد داشتید از طریق این سایت فیلم ها را ببینید، قبلش حتما فیلترشکن خود را روشن کنید و سپس کلیک کنید.

آموزش آشپزی شف کاپل