مجموعه رویال پت آکیتا

مجوعه رویال پت

مجموعه رویال پت بصورت تخصصی نژاد آکیتای ژاپنی و آمریکایی را پرورش میدهد.

مجموعه رویال پت با مدیریت جناب آقای سیاوش فعالیت خود را از سال 1398 به صورت تخصصی با کادری مجرب و متخصص در شهرکرد آغاز کرد. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

جهت سفارش طراحی سایت میتوانید با امیر هاشمی در ارتباط باشید.

مجموعه رویال پت آکیتا

سگ آکیتا در مجموعه رویال پت (مجموعه فروش سگ)

آکیتاها که دارای منشاء ژاپنی هستند، در دستۀ سگهای باستانی از نوع اشپیتز قرار می گیرند که در سراسر جهان در عرض های شمالی کره زمین، پرورش داده شده اند.

تا آنجا که می دانیم، این نژاد در اوایل قرن 17 در منطقه آکیتا در شمال ژاپن، توسعه یافته است. گفته می شود که امپراطور، یک نجیب زاده را به شمالی ترین استان جزیرۀ هونشو تبعید می کند و در آنجا به این نجیب زاده دستور داده می شود که به عنوان حاکم این استان، زندگی کند.

آنطور که اتفاق می افتد، این اشرافی تبعید شده، که یک مرد سرسخت بود، بارون های تحت امر خود را تشویق می کند تا در پرورش یک سگ شکارچی بزرگ و همه کاره، با هم رقابت کنند. نسل های انتخابی از این اصلاح نژاد، آکیتا را به وجود آورد، یک شکارچی قدرتمند و دارای اخلاق کار قوی و قلبی پر قدرت که در شکارهای بزرگی مانند شکار گراز وحشی، گوزن ها و خرس های ترسناک “یزو” شرکت می کردند.

زمانی، مالکیت آکیتاها محدود به خانوادۀ امپراتوری و دربار آنها بود. تنها در این اواخر بود که مردم، در سطح جهانی آکیتا را به عنوان محافظ خانواده، به کار گرفتند.

آکیتاها قرنهاست که هدف اسطوره ها و افسانه ها بوده اند و جایگاه ویژه ای در فرهنگ ژاپن دارند. هنگامی که کودکی به دنیا می آید، معمولاً والدین، مطابق با یک سنت قدیمی ژاپنی، یک تصویر آکیتا را که نشانگر خوشبختی و عمر طولانی است، دریافت می کنند. یک آکیتا وفادار مشهور در دهه 1920 به نام هاچیکو، یکی از نمادهای مورد احترام ژاپن است.

در تاریخچۀ طولانی زندگی آکیتا، زمانهایی وجود داشته است که این نژاد در آستانه انقراض بوده است. برای اطمینان از بقای آکیتا، یک باشگاه ملی ژاپنی این نژاد در سال 1927 تأسیس شد.

هلن کلر با آوردن اولین آکیتا، هدیه ای که در هنگام بازدید از ژاپن دریافت کرده بود به ایالات متحده، در این زمینه صاحب نام است. آکیتاها که پس از جنگ جهانی دوم در آمریکا محصور مانده بودند، سرانجام از طریق اقیانوس آرام بازگردانده شدند. این نژاد در سال 1972 به کتاب اِستاد AKC وارد شد.

آکیتاها سگهایی تنومند و قوی از گونۀ اشپیتزها هستند.

آکیتاها دارای قدی بین 61 تا 71 سانتیمتر در شانه های خود هستند و پوشش متراکم آنها به چندین رنگ از جمله سفید دیده می شود.

سر آنها پهن و بزرگ است و در قسمت عقب با دم کاملا فر خوردۀ آنها، متوازن می شود. گوش های ایستاده و چشمهای تیره و درخشان، به ظاهر هوشیار آنها که نشانۀ بارز این نژاد است، کمک می کند.

آکیتاها، سگهایی آرام و مشکل پسند هستند.

آنها، با غریبه ها با احتیاط برخورد می کنند و اغلب حیوانات دیگر را تحمل نمی کنند، اما با خوشحالی جنبۀ آسانگیر و محبت آمیز خود را با خانواده و دوستان به اشتراک می گذارد.

آنها در کنار انسانها شکوفا می شوند. آکیتای بزرگ و دارای تفکر مستقل، برای محافظت از کسانی که دوستشان دارد، سخت و سهمگین است. آنها باید از بدو تولد با ارتباط با افراد و سگهای دیگر، به خوبی اجتماعی شوند.

حساسیت
درصد 100%
سازگار با زندگی آپارتمانی
درصد 60%
تحمل هوای سرد
درصد 100%
رفتار با غریبه ها
درصد 20%
محبت با خانواده
درصد 100%
سطح انرژی
درصد 90%
علاقه به بازیگوشی
درصد 100%
احتیاج به تمرین
درصد 90%

آکیتای ژاپنی (نژاد سگ ژاپنی هاچیکو)

آکیتا ژاپنی جمجمه‌ای تخت، پهن در جلو، با بندی مشخص و گودی در پیشانی دارد. گونه‌هایش به خوبی شکل گرفته و تا گوش‌ها کشیده شده‌اند.

آنها گوش‌هایی کوچک، ضخیم و مثلثی شکل دارند که رو به جلو قرار گرفته‌اند، و البته مشخصه این نژاد محسوب می‌شود. چشم‌هایشان نسبتا کوچک و تقریبا مثلثی شکلند. آنها جدا از هم و اریب هستند. این نژاد گاز قیچی قوی دارد.

هاچیکو وفادار ترین سگ دنیا است. بهتون پیشنهاد میکنیم که حتما فیلم Hachi: A Dogs Tale محصول سال 2009 را ببینید. عاشق این نژاد خواهید شد.

مجموعه رویال پت آکیتا ژاپنی
مجموعه رویال پت آکیتا ژاپنیر

سگ آکیتای آمریکایی

بزرگ، قدرتمند، هوشیار، با استخوانهای سنگین. سر پهن، که یک مثلث پخ شده را شکل می دهد با پوزۀ عمیق، چشم های کوچک و گوش های ایستاده که در راستای پشت گردن، رو به جلو قرار دارد، همگی از ویژگی های این نژاد هستند.

دم بزرگ و فر دار آکیتا که متوازن کننده سر پهن آن نیز هست، از ویژگیهای مشخصۀ این نژاداست.

آکیتا باید با نظارت و تأیید دامپزشک شما، با یک غذای سگ دارای کیفیت بالا، خواه بصورت تجاری و یا در منزل تهیه شده باشد، تغذیه شوند.

هر نوع رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ باشد (توله سگ، بزرگسالان یا سگهای مسن). برخی از متخصصان نژاد توصیه می کنند که آکیتاهای 7 ساله و یا بزرگتر، با یک رژیم غذایی “سبک” یا کم کالری، بعنوان دفاعی در برابر شروع احتمالی بیماری کلیوی، تغذیه شوند. برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین کالری و وزن سگ خود را تحت نظر داشته باشید.

خوراکی های تشویقی می توانند کمک مهمی در آموزش باشند، اما استفادۀ زیاد آنها می تواند باعث چاقی شود. دربارۀ اینکه کدامیک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند و کدامیک خطرناکند، بیشتر بیاموزید.

اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانی دارید، این مسئله را با دامپزشک خود در میان بگذارید.

آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس آکیتا باشد. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که برخی از آکیتاها می توانند دارای “مالکیت غذایی” باشند (به دیگران اجازۀ نزدیک شدن به غذای خود را نمی دهند) و باید ظرف غذای آنها دور از کودکان و یا حیوانات دیگر قرار داده شود.

عکس سگ آکیتا آمریکایی

در قسمت زیر میتوانید عکس های سگ نژاد آکیتای آمریکایی را مشاهده کنید.

مجموعه رویال پت آکیتا
مجموعه رویال پت آکیتا

آرایش آکیتا

آکیتا تمایل دارد تمیز باشد و “بوی سگی” کمی دارد.

آنها نیاز به نظافت گسترده ندارند، اما پوشش دولایۀ ضخیم و مجلل آنها باید حداقل هفته ای یک بار برس کشیده شود تا بهترین ظاهر خود را داشته باشد. اگرچه آکیتاها در اکثر اوقات دارای کمترین میزان ممکن ریزش مو هستند، اما انتظار داشته باشید که پوشش ضخیم آنها دو بار در سال ریزش شدید داشته باشد، بطوریکه در تمام خانه قابل مشاهده هستند.

در طول این مدت، برس کشیدن مکرر پوشش سگ، به خلاص شدن شما از شر موهای شل شدۀ سگ، کمک می کند. همچنین ناخن های آکیتا باید مرتباً کوتاه شوند، زیرا ناخن های بیش از حد بلند باعث ایجاد درد و مشکل برای سگتان می شود. همچنین به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از سلامت دندان، دندانهای سگتان را بطور مرتب مسواک بزنید.

تمرین دادن آکیتا

آکیتا معمولاً نژاد بسیار پر تحرکی نیست، اما به یک ورزش متوسط ​​نیاز دارد.

یک قدم زدن یا راه رفتن سریع، حداقل یکبار در روز می تواند نیاز اکثر سگهای این نژاد را برآورده کند. آکیتا، همچنین از بازی کردن لذت می برد. اگرچه آنها سگ های بزرگی هستند.

نرهای آنها اغلب بیش از 45 کیلو وزن دارند. آکیتا می تواند با ورزش کافی روزانه در یک خانه نسبتاً کوچک، عملکرد خوبی داشته باشد. آنها سگهایی مقاوم هستند که شرایط دشوار محیط بیرونی شمال ژاپن را به خوبی تحمل می کنند، اما آنها به عنوان نژاد خانگی و نگهبان و همچنین شکارچی نیز پرورش داده می شوند و با زندگی در خانه بسیار خوب سازگار می شوند.

آموزش آکیتا

آکیتاها، بسیار باهوش و وفادار هستند، اما همچنین ماهیتی مستقل و سرسخت نیز دارند. بسیار ضروری است که این نژاد، به عنوان سگ های بزرگ و بسیار قدرتمند، به طور مداوم آموزش ببینند و آموزش آنها از دوران تولگی شروع شود. آنها محافظان ذاتی هستند.

بنابراین، این مسئله که آکیتاها، اجتماعی شدن و تربیت زودهنگام و گسترده ای از سنین جوانی داشته باشند، دارای اهمیت زیادی است.

آنها باید یاد بگیرند که طیف گسترده ای از غریبه ها را بپذیرند و آنها را تهدید تلقی نکنند. به دلیل استقلال و تمایل شدید آنها به شکار، هرگز نباید در منطقه ای ناامن، رها شوند. اکیتاها نسبت به سایر سگها، به ویژه از جنس یکسان، پرخاشگر هستند و در تعامل با سگهای دیگر باید احتیاط زیادی اعمال شود.

سلامت آکیتا

مانند بسیاری از سگ ها، آکیتاها نیز می تواند نفخ را تجربه کند، این می تواند یک وضعیت ناگهانی و تهدید کننده زندگی باشد و بدون مداخله دامپزشکی ممکن است معده دچار پیچش شود.

نفخ یک وضعیت اورژانسی پزشکی است و صاحبان آکیتا باید یاد بگیرند که علائم آن را بشناسد. صاحبان آینده نگر باید مطمئن شوند که با یک پرورش دهنده معتبر مراجعه کرده اند که برای جستجوی مشکلات بهداشتی این نژاد، مانند اختلالات چشمی و تیروئیدی، دیسپلازی باسن، ناهنجاری در مفاصل لگن که می تواند باعث درد و آرتریت شود، نمونه های مورد استفاده برای تولید مثل را مورد آزمایش قرار می دهند.

تست های بهداشتی توصیه شده از سوی باشگاه ملی این نژاد:

  • ارزیابی مفصل ران ارزیابی
  • چشم پزشکی ارزیابی
  • تیروئیدی

عکس ها و فیلم های بیشتر را میتوانید در قسمت زیر مشاهده کنید.

مجوعه رویال پت VIDEO

نمایش ویدیو درباره مجموعه رویال پت آکیتا
مجموعه رویال پت آکیتا
مجموعه رویال پت آکیتا
مجموعه رویال پت آکیتا
مجموعه رویال پت آکیتا

جهت طراحی سایت، برنامه نویسی، مدیریت سایت و سئو میتوانید با امیر هاشمی در تماس باشید.

موسسه حقوقی دادپویان

با بیش از سی وکیل پایه یک دادگستری در تمام موضوعات حقوقی و کیفری به شما مشاوره تلفنی و حضوری میدهند و میتوانید وکالت صفر تا صد پرونده خود را به دادپویان بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *